RYHMÄSIJOITUKSET

1200-luvulta polveutuvista sukujuuristaan huolimatta, Polski owczarek nizinny on ollut vielä monille uusi ja melko tuntematon rotu, ehkäpä myös osalle tuomareita. Aiemmin ryhmäkilpailuissa PONia ei ole kovin usein sijoitettu, tunnetumpien rotujen noustessa palkintopalleille. Nykyään RYHMÄKEHISSÄ tuomarit ovat huomanneet upeasti liikkuvat PON't ja ovat alkaneet sijoittaa niitä useammin. Enää ei sijoitus ole harvinaisuus.
Tässä ovat omien koirieni sekä FLINKBEIN kasvattieni ryhmäsijoitukset alkaen vuodesta 1994

2015
RYP 4
Flinkben Quasi Parfait om.
Teijo & Kristiina Viljanen
01.03.15 TALLINNA, EESTI
BEST IN SHOW VETERAANI
Riposta Dla Flinkbein Kontekst om.
Taija Tuohilampi
21.02.15 PON CLUB SHOW
BEST IN SHOW
Flinkben Kocimietka om.
Taija Tuohilampi
21.02.15 PON CLUB SHOW
RYP 2 PENTU
Flinkben Quasi Parfait om.
Teijo & Kristiina Viljanen
10.01.15 HELSINKI, PENTUNÄYTTELY
2014
BEST IN SHOW 4
Flinkben Maly Rocky om.
Christian Fuhrer
05.07.14 SSKY ERIKOISNÄYTTELY
RYP 2
Flinkben Maly Rocky om.
Christian Fuhrer
19.07.14 MÄNTSÄLÄ
RYP 2
Flinkben Maly Rocky om.
Christian Fuhrer
18.05.14 RIIHIMÄKI R
RYP 4
Flinkben Honor om.
Suvi Pylkkänen
11.05.14 KV HAMINA
BEST IN SHOW PENTU
Ananas Hajko Nerita om.
Anni Heinilä & Taja Tuohlampi
15.03.14 PON KATSELMUS
BEST IN SHOW
Zak z Wielgowa om.
Suvi Pylkkäen & Taja Tuohlampi
15.03.14 PON KATSELMUS
BEST IN SHOW VETERAANI
Figiel Hajko Nerita om.
Taja Tuohlampi
15.03.14 PON KATSELMUS
2013
BEST IN SHOW 1
KASVATTAJARYHMÄ
Flinkbein om.
Taija Tuohilampi
21.09.13 SSKY ERIKOISNÄYTTELY, HEINOLA
BEST IN SHOW 1
RYP 1
Flinkben Honor om.
Suvi Pylkkänen
15.09.13 TUOMARNKARTANO
RYP 3
Flinkbein Kocimietka om.
Taija Tuohilampi
31.08.13 MÄNTYHARJU
BEST IN SHOW 2
RYP 1
Flinkbein Honor om.
Suvi Pylkkänen
31.08.13 TAMPERE R
RYP 3
Flinkbein Kocimietka om.
Taija Tuohilampi
26.05.13 RAUMA
RYP 3
Zak z Wielgowa om.
Suvi Pylkkänen & Taija Tuohilampi
19.05.13 JÄMSÄ
RYP 4
Flinkbein Laleczka om.
Taija Tuohilampi
21.04.13 OUTOKUMPU
BEST IN SHOW 2 RYP 1
Flinkbein Honor om.
Suvi Pylkkänen
24.03.13 RAUTALAMPI
BEST IN SHOW
Flinkbein Honor om.
Suvi Pylkkänen
16.03.13 PON KATSELMUS
BEST I SHOW VETERAANI
Flinkbein Wolec om.
Tiina Heino
16.03.13 PON KATSELMUS
2012
RYP 3
Flinkbein Kocimietka om.
Taija Tuohilampi
09.12.12 HELSINKI, VOITTAJANÄYTTELY
RYP 4
Flinkbein
Maly Rocky
om.
Christian Fuhrer & Taija Tuohilampi
10.11.12 HELSINKI, PENTUNÄYTTELY
BIS 1,
RYP1
Flinkbein
Maly Rocky
om.
Christian Fuhrer & Taija Tuohilampi
30.09.12 TAMPERE, PENTUNÄYTTELY
RYP 3
Flinkbein Marmur om.
Anja Lindström
29.09.12 TAMPERE, PENTUNÄYTTELY
RYP 3
Zak z Wielgowa om.
Suvi Pylkkänen & Taija Tuohilampi
28.07.12 KV PORI
RYP 2
Flinkbein Completa om.
Taija Tuohilampi
22.07.12 UKMERGE, LIETTUA
RYP 3
Flinkbein Laleczka om.
Taija Tuohilampi
22.07.12 UKMERGE, LIETTUA
RYP 3
Flinkbein Completa om.
Taija Tuohilampi
15.07.12 GDANSK, PUOLA
BIS 1
PUOLALAIS
ROTUINEN KOIRA
Flinkbein Kocimietka om.
Taija Tuohilampi
15.07.12 GDANSK, PUOLA
BIS 2 VET
Flinkbein Wolec om.
Tiina Heino
19.05.12 PORI R
RYP 4
Flinkbein Wolec om.
Tiina Heino
14.04.12 KV VAASA
2011
BIS 3 VET
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 18.09.2011 SSKY ERIKOISNÄYTTELY, HEINOLA
BIS 4 kasvattajaryhmä
Flinkbein om. Taija Tuohilampi 18.09.2011 SSKY ERIKOISNÄYTTELY, HEINOLA
RYP 2
Flinkbein Honor om. Suvi Pylkkänen 20.08.2011 NOKIA R
RYP 4
Flinkbein Honor om. Suvi Pylkkänen 19.06.2011 KV KOTKA
BIS 4 VET
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 16.06.2011 KV PÄRNU, EESTI
BIS 4 VET
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 18.06.2011 KV PÄRNU, EESTI
BIS 1 VET
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 05.06.2011 LOHJA R
BIS 4 VET
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 28.05.2011 HARJAVALTA R
RYP 4
Flinkbein Kocimietka om. Taija Tuohilampi 10.04.2011 RAKVERE, EESTI
BEST IN SHOW
Flinkbein Zupelny Sukces om. Tintti Drake 26.03.2011 PON CLUB SHOW
BIS VETERAANI
Flinkbein Puchar-Pies om. Taija Tuohilampi 26.03.2011 PON CLUB SHOW
RYP 4
Flinkbein Honor om. Suvi Pylkkänen 13.03.2011 INT RIGA, LATVIA
BEST IN SHOW VETERAANI
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 19.02.2011 TUUSNIEMI R
2010
RYP 3
Flinkbein Honor om. Suvi Pylkkänen 19.9.10 HYVINKÄÄ R
BIS 4
Flinkbein kasvattajaluokka om. Taija Tuohilampi 13.06.2010 KV OZOLNIEKI, LATVIA
RYP 2
Flinkbein Felka Pieknosc om. Kristiina Viljanen 29.05.2010 HARJAVALTA R
RYP 3
Flinkbein Felka Pieknosc om. Kristiina Viljanen 14.04.2010 Rakvere, Eesti
BIS 3 VETERAANI
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 20.03.2010 KV Tampere
BIS 3 PARI
Flinkbein Wolec &
Flinkbein Swietny
om. Tiina Heino &
Minna Perttula
07.03.2010 Minski,
Valko-Venäjä
BIS 3 KASVATTAJA
Flinkbein
kasvattajaryhmä
om. Taija Tuohilampi 07.03.2010 Minski,
Valko-Venäjä
BIS 2 PARI
Flinkbein Wolec &
Flinkbein Swietny
om. Tiina Heino &
Minna Perttula
06.03.2010 Minski,
Valko-Venäjä
BIS 4 KASVATTAJA
Flinkbein
kasvattajaryhmä
om. Taija Tuohilampi 06.03.2010 Minski,
Valko-Venäjä
BIS 1
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 14.02.2010 R Tampere
BIS 2 VETERAANI
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 14.02.2010 R Tampere
BIS 3 KASVATTAJA
Flinkbein
kasvattajaryhmä
om. Taija Tuohilampi 14.02.2010 R Tampere
2009
RYP 1
Flinkbein Honor om. Suvi Pylkkänen 07.11.2009 KV Tarto
BIS 4 JUNIORI
Flinkbein Honor om. Suvi Pylkkänen 07.11.2009 KV Tarto
RYP 2
PENTU
Flinkbein Imperium om. Nadja Nikko 08.11.2009 Turku pentunäyttely
RYP 3
Talizman Flinkbein Kontekst om. Taija Tuohilampi 25.07.2009 KV Mikkeli
RYP 3
PENTU
Flinkbein Imperium om. Nadja Nikko 24.07.2009 Tuomarinkartano pentunäyttely
RYP 2
Talizman Flinkbein Kontekst om. Taija Tuohilampi 04.07.2009 Tuusula
RYP 4
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 17.05.2009 Salo R
RYP 1,
BIS 4
PENTU
Flinkbein Hrabina om. Sini Mäntynen 11.04.2009 Kokemäki pentunäyttely
2008
RYP 3
PENTU
Flinkbein Galaktyca om.Mirja Puha-Virtanen 02.11.2008 SSKY pentunäyttely
BIS 1
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 01.11.2008 SSKE ERIKOISNÄYTTELY
BIS 2 VETERAANI
Flinkbein Puchar-Pies om. Taija Tuohilampi/b> 01.11.2008 SSKE ERIKOISNÄYTTELY
BIS 2 KASVATTAJA
Flinkbein kasvattaryhmä om. Taija Tuohilampi 01.11.2008 SSKE ERIKOISNÄYTTELY
RYP 3
PENTU
Flinkbein Godna Podziwu om.Maria Sissonen 21.09.08 Orivesi
pentunäyttely
RYP 3
Porvoo 13.09.2008  Minski RYP3 Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 13.09.08 Porvoo
RYP 3
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 10.08.08 Helsinki
RYP 4
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 28.06.08 Järvenpää
RYP 1
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 08.06.08 TUURI
RYP 2
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 07.06.08 PIEKSÄMÄKI
RYP 4
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 24.05.08 KV APTUS
RYP 2
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 18.05.08 KV JOENSUU
RYP 2
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 17.05.08 JOENSUU
RYP 2
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 04.05.08 R VIITASAARI
RYP 1
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 19.04.08 KV JYVÄSKYLÄ
RYP 2
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 23.02.08 YLIHÄRMÄ, R
RYP 1
BIS 2
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 20.01.08 LAHTI, R
RYP 1
BIS 5
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 03.01.08 KV GÖTEBORG, RUOTSI
2007
RYP 2
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 27.10.07 KV LAHTI
BEST IN SHOW 3
Flinkbein Swietny om.Minna Perttula 30.09.07 SSKY ERIKOISNÄYTTELY
BEST IN SHOW 4
FLINKBEIN
kasvattajaryhmä
om.Taija Tuohilampi 30.09.07 SSKY ERIKOISNÄYTTELY
RYP 4
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 01.07.07 KV KARJAA
RYP 1
BIS 2
Flinkbein
Zupelny Sukces
om.Christina Drake 03.06.07 Lohja R
RYP 4
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 12.05.07 TURENKI, R
RYP 4
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 24.02.07 Tuusniemi
RYP 2
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 09.12.06 VOITTAJANÄYTTELY, HELSINKI
BIS 1
FLINKBEIN - KASVATTAJARYHMÄ om.Taija Tuohilampi 01.10.06 SSKY Erikoisnäyttely
BIS 2
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 01.10.06 SSKY Erikoisnäyttely
BIS 3
VETERAANI
Flinkbein Kompletny-Pon om.Maija Bragge 01.10.06 SSKY Erikoisnäyttely
RYP 4
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 30.07.06 KV MIKKELI
RYP 2
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 08.07.06 Savonlinna
RYP 3
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 17.06.06 Tuuri
BEST IN SHOW 3
FLINKBEIN-kasvattajaryhmä om. Taija Tuohilampi 10.06.06 EUROOPAN VOITTAJA
HELSINKI
BEST IN SHOW 2
PARILUOKKA Tiina Heino & Wolec ja Swietny 10.06.06 EUROOPAN VOITTAJA
HELSINKI
RYP 4
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 29.04.06 Vaasa
RYP 3
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 17.04.06 KV LAPPEENRANTA
RYP 4
Flinkbein Zupelny Sukces om. Christina Drake 18.03.06 KV TAMPERE
RYP 4
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 11.03.06 KV LIETTUA
RYP 3
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 15.01.06 R Lahti
RYP 2
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 19.11.2005 KV JYVÄSKYLÄ
BIS 1
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 23.10.2005 SSKY, ERIKOISNÄYTTELY
BIS 2
kennel Flinkbein om. Taija Tuohilampi 23.10.2005 SSKY, ERIKOISNÄYTTELY R Lahti
BIS 4
JÄLKELÄIS
RYHMÄ
Flinkbein Kompletny-pon om. Maija Bragge 23.10.2005 SSKY, ERIKOISNÄYTTELY
RYP 3
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 25.09.2005 KV Maarianhamina R Lahti
RYP 2
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 03.09.2005 Hakunila
RYP 4
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 13.08.2005 Valkeakoski
BIS 4
VETERAANI
Kompletny-Pon om. Maija Bragge 31.07.2005 KV PORI
RYP 3
Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 16.07.2005 Ypäjä
RYP 4
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 16.07.2005 Minski, Valkovenäjä
RYP 4
Flinkbein Srodek om. Heidi Alen & Taija Tuohilampi 10.07.2005 Karjaa
RYP 2
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 10.07.2005 Nokia
BIS 4
KASVATTAJA
RYHMÄ
Flinkbein kasvattajaryhmä om. Taija Tuohilampi 03.07.2005 Hyvinkää
BIS 4
VETERAANI
Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 03.07.2005 Hyvinkää
RYP 2
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 03.07.2005 Hyvinkää
RYP 2
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 02.07.2005 Tuusula R Lahti
BIS 2
RYP 1
Flinkbein Zupelnu Sukcess om. Christina Drake 12.06.2005 R Porvoo
RYP 2
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 23.04.2005 KV Lahti
RYP 2,
Flinkbein Puchar-Pies om. Taija Tuohilampi 04.12.2004 Suomen Voittajanäyttely-04
KV. Helsinki
BIS 2, RYP 1,
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 03.10.2004 Tampere
BIS 1
Flinkbein Puchar-pies om. Taija Tuohilampi 26.09.2004 SSKY
ERIKOISNÄYTTELY
BIS 1 KASVATTAJARYHMÄ
Flinkbein kasvattajaryhmä om.Taija Tuohilampi 26.09.2004 SSKY
ERIKOISNÄYTTELY
RYP 2
Flinkbein Swietny om.Minna Perttula 04.09.2004 Tuomarinkartano
RYP 2
Flinkbein Swietny om.Minna Perttula 31.07.2004 KV Pori
RYP 1
Flinkbein Wolec om.Tiina Heino 27.06.2004 KV Pietari, Venäjä
BIS 3 PENTU
Flinkbein Zupelnu Sukces om. Christina Drake 23.05.2004 KV Ventspils, Latvia
RYP 3
Flinkbein Swietny om.Minna Perttula 22.05.2004 KV Helsinki, Aptus-show
RYP 1
Flinkbein Swietny om.Minna Perttula 14.12.2003 KV Pietari , Venäjä
RYP 1
Flinkbein Swietny om.Minna Perttula 06.12.2003 Voittajanäyttely
KV Messukeskus
RYP 4
Flinkbein Srodek om. Heidi Alen 01.11.2003 Kotka
RYP 2 PENTU
.
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 19.10.2003 Karjaa
BIS 2 PENTU
Flinkbein Wolec om. Tiina Heino 21.09.2003 SSKY
Erikoisnäyttely
BIS 3
Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 21.09.2003 SSKY
Erikoisnäyttely
RYP 4
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 18.08.2003 AURA
RYP 2 Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 03.08.2003 RAUMA
RYP 3 Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 26.07..2003 KV MIKELI
RYP 3

.

Flinkbein Ogrom om.Forsner Annelie/ Tanja Nylund 14-15. 06. 2003 Avesta, Ruotsi
RYP 2 Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 27.04.2003 KV LAHTI
BIS 4
RYP 1
Flinkbein Srodek om. Heidi Alen & Taija Tuohilampi 21.04.2003 Lappeenranta
RYP 1 Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 15.02.2003 KV TAMPERE
RYP 2
.
Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 07.12.2002 KV HELSINKI
RYP 5 Flinkbein Srodek om.Heidi Alen 25.08.2002 Heinola
PENTUNÄYTTELY
RYP 3
Flinkbein Srebro om. Kristina Drake & Olli Silvennoinen 09.06.2002 Tuomarinkartano
RYP 2 Heidelind's Truth is Out There om. Taija Tuohilampi & Marika Toivonen 02.06.2002 Tuusula
BEST IN SHOW 1
PENTU
Flinkbein Srodek om.Heidi Alen 05.05.2002 SSKY
Erikoisnäyttely
BEST IN SHOW 3 Flinkbein Puchar-Pies om.Taija Tuohilampi 05.05.2002 SSKY
Erikoisnäyttely
BEST IN SHOW 4
VETERAANI
Flinkbein Czary om.Ulla Jalava 05.05.2002 SSKY
Erikoisnäyttely
BEST IN SHOW 2
JÄLKELÄISRYHMÄ
Flinkbein Eter om. Taija Tuohilampi 05.05.2002 SSKY
Erikoisnäyttely
BEST IN SHOW 3 FLINKBEIN-kasvattajaryhmä om.Taija Tuohilampi 05.05.2002 SSKY
Erikoisnäyttely
BEST IN SHOW 5
VETERAANI
Gorczyca z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 28.04.2002 KV Lahti
RYP 1 Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 28.04.2002 KV Lahti
BEST IN SHOW 2
PENTU
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 27.04.2002 Polvijärvi
PENTUNÄYTTELY
RYP 4
Flinkbein Srodek om. Heidi Alen 21.04.2002 Hyvinkää
pentunäyttely
PENTUNÄYTTELY
RYP 4
Flinkbein Swietny om. Minna Perttula 24.03.2002 Lahti
pentunäyttely
BEST IN SHOW
JÄLKELÄISRYHMÄ
Flinkbein Czary om. Ulla Jalava 30.09.2001 SSKY
Erikoisnäyttely
BEST IN SHOW FLINKBEIN-kasvattajaryhmä om.Taija Tuohilampi 30.09.2001 SSKY
Erikoisnäyttely
BEST IN SHOW 4
VETERAANI
Gorczyca z Wielgowa om.Taija Tuohilampi 30.09.2001 SSKY
Erikoisnäyttely
RYP 1 Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 26.08.2001 KV Tallinna, Eesti
RYP 4 Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 16.06.2001 KV Pärnu, Eesti
BEST IN SHOW
VETERAANI
Flinkbein Czary om. Ulla Jalava 16.06.2001 KV Pärnu, Eesti
RYP 5 Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 27.05.2001 KV Helsinki
BEST IN SHOW 2
VETERAANI
Flinkbein Czary om. Ulla Jalava 20.05.2001 KV Riika, Latvia
RYP 2 Flinkbein Puchar Pies om. Taija Tuohilampi 29.04.2001 KV Lahti
BIS 4 JÄLKELÄISRYHMÄ Flinkbein Czary om. Ulla Jalava 16.04.2001 KV Lappeenranta
RYP 3 Flinkbein Kochany-Krolowa om. Ulla Jalava 17.03.2001 KV Tampere
BEST IN SHOW 4
VETERAANI
Flinkbein Czary om. Ulla Jalava 14.01.2001 Hollola
BEST IN SHOW
3
PARILUOKKA om.Taija Tuohilampi 29.10.2000 EUROOPAN VOITTAJA
POZNAN, POLAND
BEST IN SHOW
3
FLINKBEIN-kasvattajaryhmä om.Taija Tuohilampi 29.10.2000 EUROOPAN VOITTAJA
POZNAN, POLAND
BEST IN SHOW 5 Flinkbein-kasvattajaryhmä om.Taija Tuohilampi 24.09.2000 Lohja
BEST IN SHOW
VETERAANI
Flinkbein Czary om.Ulla Jalava 19.08.2000 Nokia
RYP 4 Flinkbein Kompletny-Pon om.Maija Bragge 13.08.2000 INT Tallinna, Eesti
BALTIAN VOITTAJA
BEST IN SHOW 3 pentu Flinkbein Ogrom om.Tanja Salo 02.07.2000 Rantasalmi
BIS 2 Flinkbein kasvattajaryhmä om.Taija Tuohilampi 01.07.2000 Forssa
RYP 5 Flinkbein Jerzyk om.Tony Pitkänen 24.06.2000 Rovaniemi
BEST IN SHOW
VETERANI
Flinkbein Czary om.Ulla Jalava 17.06.2000 INT Pärnu, EESTI
RYP 2 Flinkbein Kompletny-Pon om.Maija Bragge 17.06.2000 INT Pärnu, EESTI
RYP 4 Flinkbein Miedziany om. Minna Perttula 21.05.2000 Eurajoki
BIS 2 Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 07.05.2000 SSKY,
erikoisnäyttely
RYP 4 Flinkbein Ekspanat om. Januzs Zerebeccy, Puola 13.02.2000 Tallinna , KV
BIS 2 -VET Gorczyca z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 13.11.99 SSKY,
erikoisnäyttely
BIS 4 Gorczyca z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 13.11.99 SSKY,
erikoisnäyttely
RYP 3 Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 22.08.99 INT Palanga, Liettua
RYP 3 Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 15.05.99 Seinäjoki
BEST IN SHOW FLINKBEIN kasvattaryhmä om.Taija Tuohilampi 26.06.99 INT Szczecin, Poland
BEST IN SHOW
VETERAANI
Gorczyca z Wielgowa om.Taija Tuohilampi 26.06.99 INT Szczecin, Poland
RYP 4 Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 30.05.99 INT Tallinna, Eesti
RYP 5 Flinkbein Kompletny-Pon om. Maija Bragge 24.04.99 INT Lahti
BEST IN SHOW Flinkbein Godnosc om. Taija Tuohilampi 07.11.98 INT Poznan,
Poland
BIS 2 Flinkbein Godnosc om. Taija Tuohilampi 01.08.98 SSKY,
Erikoisnäyttely
BIS 1, PENTU Flikbein Nokaut om.Tanja Salo 01.08.98 SSKY,
Erikoisnäyttely
RYP 3 Flinkbein Kompletny-Pon om.Maija Bragge 11.07.98 INT Pärnu, Eesti
RYP 4 Flinkbein Godnosc om. Taija Tuohilampi 24.05.98 INT Tampere
RYP 3 Flinkbein Krolewski-Efekt om.Sirpa Pauniaho 23.05.98 Joensuu
RYP 3 Flinkbein Godnosc om. Taija Tuohilampi 08.11.97 INT Riga, Latvia
BIS 2 FLINKBEIN kasvattaryhmä om. Taija Tuohilampi 14.09.97 SSKY,
Erikoisnäyttely
BIS 3- VET Rola om. Taija Tuohilampi 14.09.97 SSKY,
Erikoisnäyttely
BIS 3, PENTU Flinkbein Janosik om. Leena Thiele 14.09.97 SSKY,
Eerikoisnäyttely
RYP 2 Flinkbein Godnosc om. Taija Tuohilampi 28.06.97 INT Szczecin, Poland
RYP 5 Flikbein Efekt om. Sirpa Pauniaho 01.02.97 Hamina
BIS 4 Flinkbein kasvattajaryhmä om. Taija Tuohilampi 01.09.96 Järvenpää
RYP 3 Hajda z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 21.07.96 Loimaa
RYP 5 Flinkbein Domiosly om.Ulla Jalava 07.01.96 Kajaani
BIS 1, PENTU Flinkbein Faworyt om.Majka Borgström 02.09.95 SSKY,
Erikoisnäyttely
BIS 1 Hajda z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 02.09.95 SSKY,
Erikoisnäyttely
RYP 1 Hajda z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 24.06.94 INT Szczecin, Poland
RYP 5 Jegomosc z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 17.06.95 INT Pärnu, Eesti
RYP 4 Flinkbein Elita om. Tommi Raita-aho 06.05.95 Harjavalta
RYP 2 Hajda z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 18.09.94 INT Tallinna, Eesti
RYP 4 Flinkbein Bratanica om. Anne Eskelinen 12.06.94 Salo
RYP 4 Jegomosc z Wielgowa om. Taija Tuohilampi 16.04.94 Valkeakoski
......................................